Fast food ve tatlılardan vazgeçtiniz ama kilo veremiyorsunuz …Bunun 4 nedeni:

Kilo vermenin ilk adımı aslında sağlıksız işlenmiş gıdaları kesmek olsa da beslenme uzmanı önemli sonuçlar elde etmek istiyorsanız bunun yeterli olmadığını söylüyor.

Sağlıklı ama yüksek kalorili yiyecekler yiyin

Avokado, hindistancevizi yağı, fındık ve peynir gibi yiyecekler sağlıklıdır, protein ve sağlıklı yağlar içerir ancak kalorileri de yüksektir. Livestrong, porsiyon büyüklüğünün yağ miktarında ve dolayısıyla gün içinde tüketilen kalorilerde büyük fark yaratabileceğini yazıyor .

Meyve suları ve şekersiz içecekler tüketin

Hidrasyon kilo kaybı için çok önemlidir çünkü sindirime ve zararlı maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Ancak gazlı içecekler, meyve suları, alkol ve şekerli çay ve kahve iyi seçenekler değildir. Besin değeri olmayan çok sayıda kalori içerirler. Bunları su veya şekersiz içeceklerle değiştirin.

Beslenme zamanı

Öğün atlamak kilo kaybını önleyebilir. Bir öğün için çok uzun süre beklemek ya da bir öğünü tamamen atlamak olumsuz bir etkiye sahip olabilir, çünkü bir sonraki öğün için o kadar açgözlü olmanıza neden olabilir ki, önünüzdeki her şeyi yersiniz.

Yoğun egzersizi yiyecekle ‘ödüllendiriyorsunuz’

Vücudun zorlu bir antrenmandan önce ve sonra yemeğe ihtiyacı vardır, ancak antrenmandan sonra çok fazla yemek yemek size ekstra kalori verebilir. Antrenman öncesi ve sonrası atıştırmalıklar yararlı olabilir, ancak bu yalnızca zamanlamaları ve diğer gıda alımlarıyla birlikte uygun şekilde dağıtılmaları durumunda mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x