Ümit Özdağ İmamoğlu’nun adaylığına karşı çıktı: İstanbul’a hizmet etmeyip kişisel kariyer planlamasını yaptı

Genel seçimlerde Yedili Masa’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, önümüzdeki mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde İstanbul, Ankara ve İzmir’de kendi adaylarını çıkaracaklarını açıkladı.

‘İmamoğlu’nun faydalı olacağını düşünmüyorum’

Sözcü’den Ruhat Mengi’ye konuşan Özdağ, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu sert sözlerle eleştirerek

“Kimse bize ‘partiler üstü’ masalını anlatmasın. İstanbul’da, 5 yıl süreyle hizmet imkanını doğru dürüst değerlendirmeyip, kendi kişisel kariyer planlamasını yapan bir belediye başkanının İstanbul için faydalı olacağını düşünmüyorum”

dedi.

Özdağ, İmamoğlu ve CHP’ye yönelik eleştirilerini şöyle sıraladı:

“İmamoğlu geçen seçimlerde çok büyük bir destek bularak seçimleri kazandı. Bunu doğru bir şekilde değerlendirmesi durumunda bugün böyle bir konuyu konuşmuyor olurduk ama İmamoğlu vaktini İstanbul’a ayırmak yerine sürekli Cumhuriyet Halk Partisi Başkanlığı ve Cumhurbaşkanı adaylığı üzerinde durdu ve bugün gelmiş olduğumuz yer, ‘Beni desteklerseniz kazanırım’ noktası.

Her seçimde bizim karşımıza bu söylemle gelinmesinden artık Türk halkı bıktı. En son seçimde de bu söylemle gelindi bize. Biz 2’nci turda hiçbir talepte bulunmadan sadece Cumhuriyet’in kuruluş ilkelerinin savunulması, terörle mücadele ve sığınmacıların vatanlarına yollanmasının kabul edilmesi çerçevesinde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekledik. Zafer Partisi’nin oyları böldüğünü hiç kimse söyleyemez, oyları asıl bölen 21 senedir Erdoğan karşısında mağlubiyetten mağlubiyete koşanlardır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x