Erdoğan hedef gösterdi: Dünkü saldırının hamisi CHP yönetimidir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı Urfa İlçe Belediye Başkan adaylarını açıkladı.

Aday tanıtım öncesi açıklama yapan Erdoğan CHP hakkında sert iddialarda bulundu. Dün Çağlayan Adliyesi’ne düzenlenen saldırı hakkında CHP’yi suçlayan Erdoğan “Teröristlerin hamisi CHP yönetimidir” dedi. Erdoğan CHP’yi darbeci olmakla, ülkeyi kaosa sürüklemekle ve emperyalistlerle plan yapmakla suçladı.

Erdoğan’ın açıklamalarından başlıklar şöyle:

“Şanlıurfa’nın ismi arkasına saklanıp kendi bireysel hesapları peşinde koşanlardan olmadık. Hepimiz beşeriz elbette eksiklerimiz, hatta hatalarımız çıkabilir. Şehrimize kazandırdıklarımızı kimse inkâr edemez. Büyükşehir ve ilçe adaylarımızı da bu hüsniyet ile belirledik. En az kırgınlığa yol açacak, katkı verecek isimlerle 31 Mart’ta sizlerin huzuruna çıkmaya çalıştık.

Geçmişte bizimle yol yürüyüp de yolunu değiştirenlerin tercihi kendilerini ilgilendirir. Boşa harcayacak enerjimiz yok, işimize bakacağız. Herkes siyasetçi olur ama devletçi olamaz. Hep birlikte işimize bakacağız. Mesele yatırımlarla şehrimize eser kazandırmaksa bu hususlarda üzerimize kimseyi tanımıyoruz. Kimsenin bizi kendi kısır tartışmalarına çekmesine de izin vermeyiz. Bizi anlayanlarla mücadelemizi sürdüreceğiz.

‘CHP’YE OY VERENLER EN BÜYÜK MAĞDURLARDIR’

Muhalefet sınıfta kaldı. Burada birinci derecede sorumluluk CHP’ye ait. Lafa gelince cumhuriyetin kurucu fırkası olmaktan dem vururlar. İşlerine geldikçe cumhuriyetimizin banisini istismar ederler. Kirli ittifakları gizlemek için tek ayak üstünde kırk yalan söylerler. CHP Ülkenin ve milletin düşmanı kim varsa onların ekmeğine yağ sürmekten, 5. kol operasyonuna destek olmaktan geri durmazlar. Bu parti ülkemize yönelik kaos operasyonu olan Gezi olaylarına sahip çıktı. FETÖ’nün montaj kasetlerini meclis gündemine taşıyarak darbeye ortak oldu. PKK terör örgütü mensuplarını yurtsever diye sahiplendi. 15 Temmuz’da tankları alkışladı. Yapılmaması gereken ne varsa hepsini yaptı, yapıyor.

Cumhuriyetimizin kurucusunun hatırına bu partiye oy veren insanlarımızı tenzih ediyorum. Onlar da umutları çalınan olmaları dolayısıyla en büyük mağdurdur.

SELAM GÖNDERDİ İDDİASI

Dünkü saldırı ile bir kez daha gördük. Bu saldırıyı yapan teröristlerin en büyük hamisi CHP yöneticileridir. Özgür efendi genel başkan seçildiği kongre kürsüsünden bu örgütün cezaevindeki elebaşına bizzat selam gönderdi. Terör örgütleri CHP’yi emellerine ulaşmak için koş başı olarak kullanmakta.

‘CHP’DE İÇ SAVAŞ YAŞANIYOR’

Siyasette rotasını kaybetmiş olan CHP Türkiye’ye dair hesabı olan tüm odakların oyuncağı haline gelmiştir. Sabık genel başkanları yıllardır bu şekilde netice alacağını sandı ama 13 defa sandıkta milletten kırmızı kart gördü. Şimdi 4 duvar arasında siyasetçilik oynuyor. Genel başkan da aynı istikamette devam ediyor. CHP’de şu an bir iç savaş yaşıyor. Eskisinin, yenisinin, başkalarının birbirine kılıç salladığı bu savaşın ne zaman biteceğini kimse bilmiyor.

31 Mart seçimlerinde Şanlıurfa başta olmak üzere şehirlerimizin tamamında alacağımız netice ile milletimize layık olduğu ezer ve hizmetleri sürdüreceğiz.

Açıklanan adaylar ise şöyle:

Akçakale: Ahdulhakim Ayhan
Birecik: Mahmut Mirkelam
Bozova: Suphi Aksoy
Ceylanpınar: Seyithan Atilla
Eyyübiye: Mehmet Kuş
Halfeti: Şeref Albayrak
Haliliye: Mehmet Canpolat
Harran: Mahmut Özyavuz
Hilvan: Aslan Ali Bayık
Karaköprü: Metin Baydilli
Siverek: Ali Murat Bucak
Suruç: Mustafa Yüksel
Viranşehir: Salih Ekinci

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir