Google’dan sürpriz Ocak güncellemesi

Google, Pixel cihazları için sürpriz bir özellik güncellemesi yayınladı. Bu güncelleme, Galaxy S24’ün bazı özelliklerini de içeren yeni işlevler getiriyor. Pixel kullanıcılarının yeni özellikleriyle, artık daha zengin bir deneyim sunuluyor.

Pixel 8 Pro‘nun daha önce gizemini koruyan sıcaklık sensörü artık insan vücut sıcaklığını ölçmek için kullanılabiliyor. Kullanıcılar, telefonu kendilerine veya başkalarına doğrultarak sıcaklık okumaları yapabiliyor ve isteğe bağlı olarak bu verileri Fitbit uygulaması ile senkronize edebiliyorlar.

Pixel telefonlarda ‘Çevreleyerek Ara’ özelliği devreye giriyor. Bu özellik, Google’ın yapay zeka destekli aracı sayesinde, kullanıcıların ekrandaki herhangi bir öğenin (video, resim, metin) etrafını çevreleyerek bilgi araması yapmalarını sağlıyor. Ancak bu özellik sadece Pixel 8 ve 8 Pro modellerinde kullanılabilecek.

Google Mesajlar uygulamasında bir mesajın üzerine basılı tutarak seçilen bir resmi benzersiz bir emojye dönüştürme özelliği de kullanıcılara sunuluyor. Bu özellik Pixel 3a ve sonraki modellerde mevcut.

Google’dan sürpriz Ocak güncellemesi

Daha önce duyurulan Magic Compose özelliği, metin mesajlarına kişiselleştirilmiş ve yaratıcı yanıt seçenekleri önererek Pixel 8 ve 8 Pro kullanıcıları için hayata geçiriliyor.

Google ve Samsung‘un Android’in varsayılan dosya paylaşım servisi için iş birliği yapmasıyla geliştirilen Hızlı Paylaşım özelliği de Pixel cihazlara geliyor. Bu özellik, yeni Hızlı Paylaşım simgesi ile Pixel cihazlarda kullanıma sunuluyor.

Pixel Buds Pro kullanıcıları, bağlı cihazlar arasında otomatik geçiş yapabilen geliştirilmiş bir bağlantı özelliğine kavuştu. Bu sayede kulaklıklar, bir tablette müzik dinlerken bir telefona gelen aramalara sorunsuz bir şekilde geçiş yapabiliyor.

Bu yeni özellikler şu anda Pixel kullanıcıları için dağıtılmaya başlandı. Pixel cihaz sahipleri, güncellemeler için gözlerini dört açmalı. Bu güncellemelerle birlikte, Pixel cihazlar daha işlevsel ve kullanıcı dostu hale geliyor, böylece kullanıcılar günlük teknolojik ihtiyaçlarını daha verimli bir şekilde karşılayabiliyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir